Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj: Mos lejojmë depërtimin e ekstremizmit te fëmijët tonë
Loading...

Haradinaj: Mos lejojmë depërtimin e ekstremizmit te fëmijët tonë

Bashkë, unikë dhe të vendosur të mos lejojmë depërtimin e ekstremizmit te fëmijët tonë. Është detyra jonë t’i mbrojmë dhe shpëtojmë ata nga ideologjitë që çojnë kah radikalizmi dhe ekstremizmi i dhunshëm.

Shkollat janë vendi ku duhet të zhvillohet beteja për të parandaluar këtë dukuri negative, përmes edukimit dhe debatit të hapur.

Të gjitha rrugët dhe mjetet e nevojshme do t’i përdorim që të dalim fitimtarë ndaj çfarëdo ekspozimi negativ që kanosë rininë tonë. Ka shkruar Kryeministri i Kosovës z. Ramush Haradinaj.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...