Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj: Nëna Terezë u bë mishërimi i dashurisë dhe paqes në botë
Loading...

Haradinaj: Nëna Terezë u bë mishërimi i dashurisë dhe paqes në botë

Sot përkujtojmë 14 vjetorin e Lumturimit të Nënë Terezës, nga Papa Gjon Pali i Dytë.

Nënë Tereza, e shenjtëruar nga Papa Françesku vitin e kaluar, u bë mishërimi i dashurisë dhe paqes në botë, njëherësh është simbol botëror i flijimit të njeriut për njeriun.

Nënë Tereza do të jetë gjithnjë frymëzuese për njerëzit e mirë dhe për vepra kulmore humane, veçanërisht për shqiptarët dhe Kosovën.

Dita e Lumturimit të Nënës Terezë duhet të na shërbejë si ikonë që të jemi më të përkushtuar për të ndërtuar një botë më të mirë për fëmijët tanë. Ka shkruar  në Facebook kryeministri z. Ramush Haradinaj.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...