Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj: Rreziku kibernetik është kërcënim për shtete
Loading...

Haradinaj: Rreziku kibernetik është kërcënim për shtete

Epoka e teknologjisë në të cilin po jetojmë, na e ka lehtësuar jetën në masë të madhe dhe ka bashkuar botën.

Me gjithë anët pozitive të realitetit virtual, sot bota ndodhet edhe para një rreziku. Rreziku kibernetik është kërcënim për shtete, institucione, organizata dhe të gjithë përdoruesit e teknologjisë, veçanërisht për fëmijët tonë.

Parandalimi i sulmeve kibernetike dhe rritja e sigurisë në përdorim të teknologjisë është sfidë dhe luftë e përbashkët.Ka shkruar në rrjetin social Kryeministri i Kosovës z. Ramush Haradinaj.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …