Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj shet Kosovën, ofron miliona për pushtet me serbët
Loading...

Haradinaj shet Kosovën, ofron miliona për pushtet me serbët

Paraja të rrotullon … biznesmeni serb i afërt me autoritetet në Beograd, tetë ditë më parë ishte në një takim me ish- udhëheqësin e UÇK-së, i cili i ofroi atij një shumë marramendës për mbështetje, shkruan Kurir.rs, përcjell Kosova Post.

Ish-udhëheqësi i UÇK-së Ramush Haradinaj së shpejti mund të bëhet kryeministër i Kosovës, dhe atë me mbështetjen e deputetëve të Listës Serbe, që mbështet qeverinë në Beograd me SNS në krye!.

Haradinaj, siç ka mësuar Kurir, javën e kaluar u takua me biznesmenin serb, i afërt me autoritetet në Beograd, mbi të cilin ai ofroi një shumë të madhe parash për mbështetjen e serbëve.

Biznesmenit iu është ofruar një shumë tronditëse që, me anë të kontakteve të tij me autoritetet në Beograd, të sigurojë mbështetjen e deputetëve serbë, të cilët në parlamentin e Kosovës duhet ta mbështesin atë dhe ta votojnë për kryeministër, ka thënë për Kuririn një burim mirë i informuar.

Image
/BotaSot/
Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...