Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj: Shuarja e Basri Çapriqit është humbje e madhe për letërsinë
Loading...

Haradinaj: Shuarja e Basri Çapriqit është humbje e madhe për letërsinë

Me dhembje mora lajmin për vdekjen e hershme të profesorit Basri Çapriqi.

Shuarja e Basri Çapriqit, njeriut të letrave shqipe, është humbje e madhe për letërsinë, kulturën dhe publicistiken shqiptare. Universiteti i Prishtinës ka humbur një punëtor të madh, një njeri të vlerave mbarëkombëtare dhe një studiues e poet të njohur në botë.

Në këto çaste të dhimbjes jemi me familjen Çapriqi dhe me miqtë e tij.

Të qoftë i lehtë dheu dhe u prehsh në paqe Basri Çapriqi. Shkruan z. Ramush Haradinaj në profilin e tij në facebook.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …