Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj takohet me drejtorin e CIA-s Mike Pompeo
Loading...

Haradinaj takohet me drejtorin e CIA-s Mike Pompeo

Kryeministri i Republikes së Kosovës z. Ramush Haradinaj kështë takuar me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo, me të cilin biseduan për sfidat e sigurisë në Kosovë dhe më gjërë.

Kosova dhe ShBA janë partnerë strategjikë në shumë fusha e posaçërisht në atë të sigurisë. Z. Haradinaj në këtë rast ka nënshkrua në librin e nderimeve për jetët e humbura nga sulmet e 11 shtatorit në Pentagon.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...