Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj takohet me Zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan Hoyt Brian Yee
Loading...

Haradinaj takohet me Zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan Hoyt Brian Yee

Në takimin me Zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike, Hoyt Brian Yee.

Bashkëbiseduan për të ardhmen euro-atlantike të Kosovës, domosdoshmërinë e fuqizimit të sundimit të ligjit, si dhe planeve konkrete të Qeverisë për realizimin e objektivave të saj.

Ndërsa z. Ramush Haradinaj në takim tha se “Republika e Kosovës është shumë e bekuar që është aleat tradicional dhe i përjetshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe është shumë mirënjohëse për vëmendjen dhe kontributin e saj të çmuar në vazhdimësi për zhvillimin politik, ekonomik dhe shoqëror të vendit tonë”.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...