Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj takon bashkadhetarët në Belgjikë
Loading...

Haradinaj takon bashkadhetarët në Belgjikë

Në mjediset e shtëpisë sonë, Ambasadës së Kosovës në Bruksel, sonte takova bashkëatdhetarët tanë që jetojnë në Belgjikë.

Diaspora jonë është lidhja e Kosovës me Evropën dhe puna e tyre për vendlindjen është e madhe dhe e pakursyer.

Mbështetja për diasporën tonë do ta ndihmojë zhvillimin e vendit dhe do ta forcoje rrugën tonë drejt integrimeve.

Në përgatitje për takimin me Këshillin e Stabilizim Asociimin këtu në Bruksel e pashmangshme të mos takojë edhe njerëzit tanë që e duan dhe jetojnë me atdheun e tyre. Ka shkruar në rrjetin social në Facebook, z. Ramush Haradinaj.

/MegaPress.al/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …