Ballina / Lajme / Kosovë / Thaçi takon shefin e BE-së Aljoz Peterle
Loading...

Thaçi takon shefin e BE-së Aljoz Peterle

Kosova ka instaluar traditë të zgjedhjeve të lira, fer dhe demokratike, të pranuara nga të gjitha partitë politike dhe bashkësia ndërkombëtare. Këtë traditë do ta dëshmojnë sërish të dielën.
Në takimin me shefin e Misionit Vëzhgues të BE-së për zgjedhjet në Kosovë, Alojz Peterle, i dhashë mbështetje të plotë vëzhguesve të BE-së në monitorimin e zgjedhjeve lokale. Ka shkruar z. Hashim Thaçi në Facebook.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...