Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj:Kosova është e përkushtuar në rrugën e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian
Loading...

Haradinaj:Kosova është e përkushtuar në rrugën e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian

Para fillimit të takimit të dytë të Këshillit të Stabilizim Asociimit ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Federica Mogherini, biseduam për perspektivën dhe rrugën evropiane të Kosovës.

Me dinamikën e re të qeverisjës është përshpejtuar edhe procesi i pëmbushjës së Agjendës së Reformave Evropiane dhe të kritereve të percaktuara me Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit.

Kosova është e përkushtuar në rrugën e saj për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Ka shkruar në rrjetinsocial në Facebook.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...