Ballina / Show Bizz / Hit këngëtari Lumni Aliu sjell projektin e ri ‘Atmosfera’, projekt mjaft i klikuar (Video)
Loading...

Hit këngëtari Lumni Aliu sjell projektin e ri ‘Atmosfera’, projekt mjaft i klikuar (Video)

Ka nisur të këndojë që në moshë 7 vjeçare me babain e tij, mirëpo ky është projekti i tij i dytë me videoklip, ndërkohë që ka në plan të vazhdojë akoma më fuqishëm dhe në mënyrë profesionale një karierë si këngëtar në skenën shqiptare.

Tekstet ai i shkruan vet ndërkohë që edhe muzikën e bën vet sepse performon shumë mirë në sint dhe piano. Lumni jeton në Basel të Zvicrës ndërkohë që me prejardhje është nga Besiana (ish Podujeva). Bukuroshi shqiptarë është single ndërsa femrat shqiptare kanë mundësi tek ai. Producent i tij është Bardh Beselica BBProduction me të cilin është i lidhur edhe miqësisht.

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …