Ballina / Sport / Icard në dilemë të luaj për PSG apo Real Madrid
Loading...

Icard në dilemë të luaj për PSG apo Real Madrid

Mediat  italiane  Corriere dello Sport ditë më parë raportuan  se klubet  PSG dhe Real Madridi, janë të përgatitura për t’i ofruar Icardit një kontratë të majme.

Muaj më par bashkëshortja dhe agjentja e Icardit kishte bërë publike se dy ekipe janë duke tentuar ta blejnë Icardin, por nuk i kishte specifkuar emrat e ekipeve.

PSG ofron 40 milion euro për blerjen e Icardit, ndërsa Real Madridi është i gatshëm  të zëvendësojë Karim Benzeman dhe për këtë ata janë të gatshëm të paguajn 45 nilion euro me një kontratë 5 vjeçare.

 

/MegaPress.AL/

 

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …