Ballina / Show Bizz / Intervistë eskluzive: Ylli i kinematografisë të Hollywood-it Mark Wahlberg flet për MegaPress
Loading...

Intervistë eskluzive: Ylli i kinematografisë të Hollywood-it Mark Wahlberg flet për MegaPress

Mark Robert Michael Wahlberg është aktor, prodhues, biznesmen, ish-model, repper dhe kompozitor amerikan. Wahlberg ishte i njohur me emrin e tij të skenës Marky Mark në karrierën e tij të hershme si i pari  për grupin Marky Mark dhe grupin Funky Bunch, ku ka lansuar albumet “Muzikë për Popullin” dhe “Ju Gotta Believe”.

Wahlberg më vonë filloi të miret me aktrim, duke u shfaqur në filma të tillë si dramat “Ditari i Basketbollit dhe Boogie Nights”, si dhe komedia dramatike satirike “Three Kings” gjatë viteve 1990.

Në vitet 2000, ai luajti në dramën  “The Perfect Storm”, “Planet of the Apes”, “The Job Italian”, “4 Brothers” 2005 film dhe dramën e krimit nga Martin Scorsese. Për të cilën ai mori nominimin e Akademisë për aktorin më të mirë mbështetës.

Në 2010-ën, ai luajti në komedinë  “The Guys Other” së bashku me Will Ferrell, drama sportive biografike “The Fighter “ për të cilën ai fitoi një nominim për Akademinë si producent për “Best Picture”, komedia “Ted”, filmi i luftës “Lone Survivor”, komedia e krimit “Pain & Gain”, “Age of Extinction” dhe “Transformers: The Last Knight”, komedia e babait të shtëpisë, filmi fatkeqësor “Deepwater Horizon” dhe thriller “Dita e Patriotëve”.

Wahlberg ka shërbyer gjithashtu si producent ekzekutiv i katër serive HBO: komedi-drama Entourage (2004-11), dramë kriminale “Boardwalk Empire” (2010-14), dhe dramën komedike “How to Make It In America” ​​(2010-11 ) dhe Ballers (2015-pranishëm). Wahlberg mori një yll në “Hollywood Walk of Fame” më 29 korrik 2010.

Ai është i njohur për rolet e tij të “djaloshit të ashpër”. Mark Wahlberg kishte role të ndryshme si punonjës i policisë, personelin ushtarak ose kriminelët në filmat e tij. Ai është i njohur edhe për bashkëpunimet e tij me drejtorët David O. Russell, Michael Bay dhe Peter Berg. Ndërsa së fundi Wahlberg është pjesë e serialit të njohur “ Walking Dead”.

Lirie Sahiti: Faleminderit që më lejoni të ju intervistoj. E di sa i zënë  jeni. Keni qenë në një grup rock në adoleshencë, a mendoni se ishte koha për të bërë ndryshime në jetën tuaj dhe për të vazhduar karrierën tuaj si aktor?

 Mark Wahlberg: Unë  kam qenë anëtar i një bendi të rokut në 2001, e dua shumë karieren time.  Më pëlqen mënyra që jam në gjendje të shoh buzëqeshjet në fytyrat e adhuruesve të  mijë. Më pëlqen t`i inkurajoj tjerët dhe tu tregojë që i përkrah në çdo mënyrë të mundshme.

Lirie Sahiti: Ju keni pasur shume role deri më tani dhe keni luajtur shumë filma. Mund të na veçoni rolin që ju edhe sot e kujtoni me nostalgji?

Mark Wahlberg: Hmm mirë filmi im i  preferuar titullohet “Transformers”. Më pëlqen ky rol sepse reflekton atë çfarë unë po provojë të bëjë tani. Dëshirojë të ndryshojë boten. Dhe pres që edhe ju ta bëni këtë , faleminderit.

Lirie Sahiti: Gjatë roleve që keni pasur keni luajtur me figura të njohura të kinematografisë së Hollywood. Mund të na tregoni se cili është aktori apo aktorja që do të kishe vazhduar të punosh në filmin e radhës?

Mark Wahlberg: Mirë për momentin më pëlqen të punojë përkrah Melissa Gibson dhe po ashtu Dwayne Johnson aktorin kryesor.

Lirie Sahiti:Nëse do të ofrohet ndonjë rolë në Republiken e Kosovës a do të pranoje?

Mark Wahlberg: Rreth  kësaj nuk  mund të flase tani e dashur.

Lirie Sahiti:Së fundmi ju keni filluar të jeni pjesë e Walking Dead. Mund të na tregoni për rolin që keni në këtë serial dhe deri në cilen sezonë do të mund të ju shohim?

Mark Wahlberg: Haha e gjitha çfarë mund të them është se “Walking Dead” është një serial i mahnitshëm. Vetëm prtini  dhe do të shihni edhe më shumë nga unë .

Faleminderit për intervisten tuaj, mikja ime.

/MegaPress.al/

Të gjitha të drejtat e rezervuara vetëm MegaPress.

Loading...

Shikoni gjithashtu

Premierë- “Jo per ty une sdo te qaj” nga Mustaf Gashi

Mustaf Gashi është emer i afirmiar ne muziken shqiptare. Këngët e artistit në fjal kan …

Loading...