Ballina / Show Bizz / ‘Isha gati të vdisja për t’u dukur si një barbie’: Modelja planifikon më shumë kirurgji plastike në trup edhe pse rrezikon jetën (Foto)
Loading...

‘Isha gati të vdisja për t’u dukur si një barbie’: Modelja planifikon më shumë kirurgji plastike në trup edhe pse rrezikon jetën (Foto)

Amanda Ahola thotë se ajo s’do të ndalojë për asgjë në botë që të arrijë “përsosjen plastike” dhe ka shpenzuar 19,000 funte në operacione të shumëfishta.

Modelja 21 vjeçare e cila pothuajse vdiq për t’u dukur si një kukull barbie ka premtuar se do të vazhdojë me operacione ekstreme derisa sa ajo të jetë “përsosje plastike”, shkruan Mirror, transmeton MegaPress

Amanda Ahola, nga Jyväskylä e Finlandës, do të bëjë gjithçka për të arritur pamjen e një “kukulle të gjallë”.

Modelja e “Webcam” ka shpenzuar 15,000 funte në tre operacione amshimin e gjoksit, 4000 në operimin e hundës dhe mijëra funte në mbushjet e buzëve dhe injeksione ‘Botox’.

Të gjitha këto operacione asaj iu paguan nga një i dashur i saj, të cilin e njohur rastësisht në internet.

Amanda në rrëfimin e saj ka treguar: “E gjeta të dashurin në Instagram, nuk më pëlqente ta kërkoja, më pyeti nëse kishte ndonjë gjë që doja dhe thashë se do të doja më shumë operacione”.

“Unë kurrë nuk kam takuar atë, kam folur vetëm me të në telefon”.

“Është e qartë nëse dikush dëshiron të paguajë faturat ose operacionet e mia dhe është i kënaqur që mos të ketë një marrëdhënie fizike me mua dhe që është mirë”.

Por zmadhimi i gjoksit pothuajse ndërpreu jetën e saj pas ndërlikimeve të cilat i shkaktuan asaj ënjtje në tru.

“Në operacionin tim të fundit gati sa nuk vdiqa”, tha Amanda. “Nuk më kujtohet vërtet, por kam pak kujtime nga salla e operacionit dhe më kujtohet se më dukej vetja sikur isha në një ëndërr të çuditshme, që isha në një shtrat spitalor dhe pastaj e shoh nënën time dhe të dashurin tim Alekski”.

“Mami im nuk e dinte se po bëja operacionin. Ata filluan të qanin dhe mamaja ime më tha se diçka ndodhi pas operacionit dhe ata më pyetën: ‘A na mbani mend, sepse ju i jeni nënshtruar operacionit dje’?

Mamaja e Amandës Nina tha: “Kam marrë telefonatën e dytë më të keqe që një prind mund të marrë.

“Fëmija juaj është në emergjencë dhe mund të vdesë. Më e keqja është se ajo tashmë është e vdekur”.

Amanda shtoi: “Nuk pendohem për atë që ndodhi, sepse bëra një zgjedhje dhe kjo ishte pasoja, por unë u shkatërrova vërtet sepse e dija se kjo do të ishte fundi për të pasur më shumë operacione”.

Por gjashtë muaj më vonë, Amanda tani po shqyrton sërish mundësinë e nënshtrimit ndaj një operacioni tjetër.

“Barbie është me të vërtetë forma e përsosmërisë për mua dhe unë dua të shkoj sa më afër përsosmërisë që mundem.

“Kur njerëzit më thërrasin një ‘barbie’ të rreme, më bën shumë të lumtur”.

Pa mbështetje familjare dhe ndihmë financiare, Amanda ka punuar orë të gjata në një shumëllojshmëri të vendeve të punës për të paguar për operacionet e saj.

“Kur punoja në spital ishte një betejë e vazhdueshme që luftonte me njerëzit atje, siç thonin gjithmonë se flokët ishin shumë të gjata dhe unë vija shumë make-up, sikur isha gati të shkoj në një parti. Unë mendoj se gjithmonë do të kem këtë ide që kur të rritem unë do të shikoj një farë mënyre”, ishte shprehur ajo.

Më tej ajo përfundoi: “Unë jam e varur nga operacionet, ndoshta në një farë mënyre. Unë vetëm e di se duhet të bëj të gjitha gjërat që unë dua të bëj sepse jeta mund të përfundojë në çdo sekondë”. /MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …