Ballina / Show Bizz / Joanna, Fenomeni I Ri Në Shqipëri
Loading...

Joanna, Fenomeni I Ri Në Shqipëri

Joanna është fenomeni i ri shqiptar e cila pas jetesës dhe performancave shumë të sukseseshme në shtetin grek për sezonin veror ka sjellë këngen e re “BABY”, këngë kjo në gjuhen shqipe. Të gjithë mund te pyesim veten cfarë i duhet Joannes tregu shqiptar kur ajo aktualisht punon si këngëtare në Greqi.

Mirëpo në fakt Joanna e do aq shumë Shqipërinë sa që dhe këngën e re të cilën e punoi me bashkëpuntor grek e këngoi në gjuhen shqipe. Kënga ju besua Ak-47 studio dhe reperin grek Tus me Arxonta. Këngëtarja në fjalë ka performuar krahas artistëve të mëdhenj shqiptar si Noyzi, Stresi, BabaStars etj, të gjitha këto performanca janë mbajtur ne klubin më të madh shqiptar në Greqi “Shqiponja Club Athens”. Hiti me i ri nga Joanna është në bashpunim me Kapo-n.

Kënga premieren ekskluzive e ka pasur ne kanalin më të madh muzikor shqiptar ArkivaShqip, kanal ky me mbi 1.6 milion Subscribe. Kënga menjëherë pas lansimit është vërshuar nga klikimet dhe sipas gjitha gjasave do jetë një nga hitet e kësaj vere.

Shikoni gjithashtu

Premierë: “ Këngë për Hashim Shalen” Projekti i ri muzikor nga Armend Shala- Mendi (Foto-Video)

Muzika popullore është thesar shumë i qmuar i popullit shqiptar. Fal artisteve të që i …

Loading...