Ballina / Show Bizz / “Jumanji ” filmi i cili po then rekordin e shikueshmërisë
Loading...

“Jumanji ” filmi i cili po then rekordin e shikueshmërisë

Entertainment Weekly  në një komunikatë për media  ka bërë të ditur se filmi ” Jumanji”  pritet të fitojë 27 milionë dollarë këtë fundjavë në kinematë amerikane dhe kanadeze, duke e bërë atë filmin më të shikuar..

Filmi ka arritur të grumbulloj 283.2 milionë dollarë në vend pas vetëm katër javëve .  383 milionë dollarë ka fituar në tregun ndërkombëtare, duke arritur shumen totale 666.2 milionë dollarë.

Kujtojmë se filmi ka pasur një buxhet prej 90 milion dollarë.

 

Në rolet kryesorë janë: Dwayne “Rock” Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan dhe Nick Jonas.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …

Loading...