Ballina / Lajme / Kosovë / Nga kush frikësohet deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri ta votoi Ramush Haradinaj për kryeministër?
Loading...

Nga kush frikësohet deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri ta votoi Ramush Haradinaj për kryeministër?

Deputeti Labinot Tahiri nga radhët e AKR – së, në një komunikatë për media tha se është i gatshëm të ja jap voten për AAK, sepse Ramush Haradinja e meriton të jetë kryeminister.

Por Tahiri tha se në fillim duhet ta mar lejen nga lideri i AKR-s, Behgjet Pacolli.

Ai deklaron se nuk është person që bllokon seance, por janë këtu për t`i mbrojtur të drejtat e qytetarëve.

Por gjithashtu deklaroi se “nëse Ramushi nuk do të ket vota të mjaftueshme për tu bërë kryeministër, ai fajin do tua hedh politikanëve dhe do të pendohen për veprin jo korrekt të tyre, sepse Ramush Haradinaj meriton shumë’’, ka thënë ai. /MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …