Ballina / Hair / Këshilla për rritjen e flokëve
Loading...

Këshilla për rritjen e flokëve

Përdorni maska para se të laheni.

Lani flokët çdo 3 ditë. Sepse larja e shpesht ja hup volumin e flokëve dhe flokët mbeten pa shkelqim.

Pas dushit flokët shpërlajeni me çaj kamomil.

Krihni ngadal pas larjes.

Mos i than flokët me fem sepse dëmtohen. Floku i lagur duket të thahet ngadal.

 

Gjatë kohese së nxehtë mbani flokët gërsheta.

Pritni majat e flokëve 10/15 centimetra.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Maskë për flokë me banane dhe vaj ulliri

Mereni një banane vendoseni në një enë dhe shtrydheni me një pirun. Shtojani tri lugë …

Loading...