Ballina / Shendetesi / Health & Fitness / Këshilla si të humbisni peshë
Loading...

Këshilla si të humbisni peshë

Kohët e fundit shumë femra, përfshirë këtu edhe meshkuj kan problem me mbi peshë. Por gabimin që e bëjnë ata gjatë mbajtjes së dietave janë të shumëta dhe shumë strikte duke e bërë që trupi e zvoglon shpejtësinë e metabolizmit, kjo e bënë më të vështirë që trupi të humbas kalorinë

  1. Largoni pijet me sodë siç është Coca cola, por edhe disa lëngje,
  2. Të ngriteni heret të vraponi, të hipni shkallëve disa herë në ditë dhe të zbritni. Këtë veprim duhet ta përseritni çdo ditë nga 30 minuta,
  3. Të mos hani ushqim më tepër sesa që duhet dhe të mos hani shpëjt sepse, të ngrënit e shpejt dhe copat e mëdhaja dëmtojnë lukthin dhe bllokon zorren e trash. Si pasojë e kësaj vjen edhe kapsllëku,
  4. Të pini sa më shumë ujë.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Nëntë ushtrime për 30 sekonda: Stërvitja në shtëpi, e cila sulmon dhjamin në stomak, formëson belin! (Video)

Injorojeni dembelinë dhe bëni këto nëntë ushtrime çdo ditë. Rezultatet do të jenë të dukshme. …