Ballina / Show Bizz / Po Flitet / Komedia “Republika e brekëve” premierë në teatërin e Pejes ” Istref Begolli”
Loading...

Komedia “Republika e brekëve” premierë në teatërin e Pejes ” Istref Begolli”

“ Republika e brekëve ” është premiera e radhës në Teatrin ” Istref Begolli” e cila do të shfaqet me 24. 11. 2017, në Pejë.

Komedia “Republika e brekëve”  trajton  probleme universale, ku çdo ditë përballemi me situata të ndryshme në Kosovë.

“Republika e brekëve” është e shkruar nga një autor gjerman, ndërsa dramatizimi është bërë nga profesori i “Fakultetit të Arteve të Bukura” Jeton Ahmetaj.

Komedia do të jetësohet përmes lojes së aktorëve : Flormend Shabaj, Fitore Broqi, Agon Bala, Herodita Ramshaj, Fisnik Sykaj, Luan Daci, Shpresa Salihaj dhe Veton Osmani.

Shfaqja është punuar  në bashkpunim me aktorët e teatrit të Pejes.

 

/MegaPress.al/

 

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …