Ballina / Lajme / Kosovë / Kompania e llokumit ” Liri” nënshkruan kontratë me OAK

Kompania e llokumit ” Liri” nënshkruan kontratë me OAK

Drejtori i OAK –s, z. Ismet Mulaj, Hasan Gigolli antar i bordit dhe Rezarta Rama, zyrtare për komunikim me biznese, gjatë një takimi me menaxherin kryesor të llokumit ‘’Liri” Arben Tërshnjaku, biseduan për problemet e shumëta që bizneset e Kosovës janë duke i hasur.

Ndërsa Mulaj gjatë këtij takimi e njoftoi Tërshnjakun se OAK është krijuar për 3 arsye:

  1. OAK nuk mer të holla nga shteti dhe nuk është përfitues i fondeve të ndryshme të shtetit  siç e bëjën odat tjera,
  2. Nuk do të lejojmë kompani tjetër të krijoi monopol në kuadër të odes,
  3. Gjitha financat që mbledhen për antarësi do të jen transparente me një raport tre mujor. Ku secilit antarë do të ju shkoi  çka ka hy dhe ku janë shpenzu  ato financa.  Të gjitha financat do t`i dedikohen stafit profesionist të cilët kryejn sherbimet për biznesin.

Tërshnjaku e përgëzoi për iniciativen e OAK-s  në përkrahje të bizneseve, ku edhe nënshkroi kontratën e antarësimit në OAK. Muja e falenderoj dhe i premtoi një luftë të përbashkët në tregjet nderkombëtare. E në veçanti kur kompania ‘’Liri” është kompani me traditë  në vend sepse ” AMBASADORI MË I MIRË I KOSOVËS ËSHTË PRODUKTI I KOSOVËS”

/MegaPress/

 

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …