Ballina / Lajme / Kosovë / ” Kosova e Re” do të ndertohet nga investitorit amerikan “Countour Global”
Loading...

” Kosova e Re” do të ndertohet nga investitorit amerikan “Countour Global”

Në 10 vjetorin e pavarësisë së shtetit po shënojmë edhe arritjen e pavarësisë së plotë energjetike.

Një dekadë përpjekje për ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, u finalizuan me marrëveshjen ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe investitorit amerikan “Countour Global”.

Ky është investimi më i madh privat në historinë e Republikës sonë dhe më i rëndësishmi për sektorin e energjisë.

Ndërtimi i termocentralit energjetik “Kosova e Re”, do t’i japë energji të re zhvillimit ekonomik të Kosovës. Ka shkruar në rrjetin social presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi.

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...