Ballina / Lajme / Kosovë / Kosova njihet nga Barbadosi, ndërsa Hoxha i jep meritat Pacoll-it
Loading...

Kosova njihet nga Barbadosi, ndërsa Hoxha i jep meritat Pacoll-it

Ministri i Jashtëm z. Behgjet Pacolli në 10 vjetorin e pavarsisë së Kosovës i shton një njohje të re shtetit tonë. Z. Pacolli bënë të ditur se shteti i Barbadosit, e ka zyrtarizuar njohjen e saj për Republiken e Kosovës dhe me këtë njohje shteti i Kosovës  njihet nga 117 shtete.

Ndërsa z. Pacolli premton se do të vazhdoj lobimin në shtete të tjera për njohjen e Republikes së Kosovës.

Nga ana tjetër edhe Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka falenderuar z. Pacollin për këtë njohje. Z. Hoxha për këtë njohje e ka falenderuar edhe kryediplomaten e Barbadosit Maxine McClean.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …