Ballina / Lajme / Bota / Kosovari pasi masakron gruan me thikë në Gjermani dergohet në psikiatri
Loading...

Kosovari pasi masakron gruan me thikë në Gjermani dergohet në psikiatri

Rasim L ( 36 ) vjeç në tetorin e vitit të kaluar, kishte ardhur për ta marur bashkëshorten e tij Medinen 27 vjeç për në Gjermani. Pas vetëm një muaji gruan e masakron përshkak të xhelozisë.

Pas 39 goditjeve të një pas njëshme  Medina gjen vdekje të menjëhershme. Sipas ekspertizes mjeko- ligjore dyshohet se në fillim e ka rrahur bashkëshorten , pastaj e ka goditur me thikë. Sipas policis gjermane në banesen e tyre kan gjetur një pellg me gjak në vendin ku ishte e shtrir Medina, që vërtetohet se vrasja ka ndodhur në banesen e tyre.

Sipas Prokurorisë së Bonit, ai nuk është në gjendëje ta mbaj denimin, por duhet të dërgohet në psikiatri pasi dyshohet se vuan nga skizofrenia. Aktualisht Rasim. L mbahet në paraburgim, ndërsa kuptohet  që nga viti 1998 jeton në Bon të Gjermanisë.

 

/MegaPress.AL/

 

 

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …