Ballina / Lajme / Kosovë / Krerët e VV-s, po e përdorin strategjinë e Milloshoviçit
Loading...

Krerët e VV-s, po e përdorin strategjinë e Milloshoviçit

Krerët e VV-s, po e perdorin strategjine e Millosheviçit, kështu është shprehur Milaim Zeka, deputet i Nismes për Kosovën në një postim të tij në facebook.

Ai i kujtoi krerëve të VV-s, se se metoden që po e përdorin është loja që dikur e përdorte Milloshoviqi kundër shqiptarëve dhe me këtë u bë baba  i kombit serb. Ndërsa në postimin e tij ai VV-n i quan “ duda të papjekura”.

Zeka më tutje shkruan “A ka ultesi, poshtersi, amoralitet, fodullek, e racizem me te madh se sa ta akuzosh Ramush Haradinajn se “na qenka gati t’i bjere ne gjunje listes serbe”!

Ai fton fton liderët e VV-s, se të merkuren duhet shkuar në konultat të ftuar nga Adem Mikullofci, sepse kjo bllokadë e krijuar nuk do të zgjas dhe shumë, ka thënë ai. /MegaPress/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …