Ballina / Lajme / Kryeministrja serbe: Maqedoni nuk do të votojë për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO
Loading...

Kryeministrja serbe: Maqedoni nuk do të votojë për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë sot në Durrës se Maqedonia do të mbetet e kufizuar në aspektin e votimit për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO.

Këtë deklaratë ajo e dha pas një bisede jo zyrtare me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, të cilit edhe ia rikujtojë fjalët e tij, që kishte thënë se Maqedoni nuk voton për anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë, transmeton lajmi.net.

Ajo shtoi se ka ftuar Zaevin në nëntor të vizitojë Serbinë, shkruan B92.

/zeri.info/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …