Ballina / Lajme / Kosovë / Kurteshi: PAN-i po tallet me qytetarët
Loading...

Kurteshi: PAN-i po tallet me qytetarët

Ismajl Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Vetëvendosje bindshëm është subjekti më i madh në vend me 32 deputetë, ndërsa për dy partitë tjera ka thënë se ndajnë vendin e 2-të dhe 3-të, e kjo nuk duhet të diskutohet më.

Kurteshi ka thënë se PDK-ja, më saktësisht PAN-i po tallet me qytetarët dhe institucionet e vendit, e kjo sipas tij u pa në vazhdimin e seancave që nga 3 gushti, ku ata bindshëm nuk i kanë numrat.

“PAN-i shpërfaq mungesë të seriozitetit, e cila për 2 muaj e gjysmë çdo ditë thoshte se i ka numrat, e pas 2 muajsh, sot pranoi se kanë qenë hajgare me qytetarët e institucionet e vendit, sot treguan se nuk i kanë votat”, ka thënë Kurteshi në Interaktiv.

Kurteshi ka akuzuar Kadri Veselin, i cili sot në seancën e gjashtë, thoshte se “nuk e lëshon Kosovën, e më pas tha nënshkruaj për Kurtin nëse bëhet kryeministër”.

“Kosova iu takon qytetarëve të Kosovës, ata vendosin gjithçka, jo Veseli”, ka thënë ai.

/BotaSot/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …