Ballina / Lajme / Kosovë / Kush po e fyen luften e Ushtrisë Çlirimtre të Kosovës?
Loading...

Kush po e fyen luften e Ushtrisë Çlirimtre të Kosovës?

Përveq debateve e e replikave në Parlamentin e Republikes Republikes së Kosovës, në mes deputetëve pozitë – opozitë, mllefin e tyre politikanët po e shprehin edhe nepërmjet faqevet të tyre në facebook.

Deputetja Blerta Deliu Kodra, përmes këtij postimi reagon duke u dalur në karh Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe luftes së tyre të pastërt.

Ajo  ndër tjera  thot se “Toka e këtij vendi, malet dhe zemrat e njerëzve e ndjejnë më së miri lavdinë dhe heroizmin e secilit ushtar të UÇK-së. Por ky popull dhe historia e tij nuk e durojnë kurrë përbuzjen dhe fyerjen e vlerës kryesore të saj, UÇK-në”.

Si duket edhe kjo deputete akuzat i drejton LVV-s./MegaPress/

 

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...