Ballina / Lajme / Kuvendi i Maqedonisë miraton ligjin për përdorimin e Gjuhës Shqipe
Loading...

Kuvendi i Maqedonisë miraton ligjin për përdorimin e Gjuhës Shqipe

Miratimi i Ligjit për përdorimin e Gjuhës Shqipe nga Kuvendi i Maqedonisë është lajm i gëzueshëm dhe arritje e madhe për të gjithë shqiptarët.

Njëkohësisht, është hap i rëndësishëm për tërë rajonin dhe të ardhmen e tij euro-atlantike. Ndërtimi i harmonisë ndër-etnike promovon paqe dhe stabilitet rajonal. Maqedonia, sot, e ka konfirmuar vullnetin dhe gatishmërinë për ndërtimin e një të ardhme të ndritur për të gjithë.

Urime të gjithë bashkëkombësve në Maqedoni! Ka shkruar z. Ramush Haradinaj në  profilin e tij facebook.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …