Ballina / Show Bizz / La Vida Loca, kënga që “tundi” themelet e tregut muzikor ndërkombëtar (Video)
Loading...

La Vida Loca, kënga që “tundi” themelet e tregut muzikor ndërkombëtar (Video)

Fal artistëve të suksesëshëm shqiptar emri Kosove qdo ditë e më shumë po ndegjohet në botë. Pas skusesit të pa diskutushëm të Loredanës në Europe një artist tjetër që po tund themelet e muzikes në vendes Gjerman folse është Dardan Misini aka DARD. Artisti në fjal jeto dhe vepro në Zvicerr mirpo fal talentit dhe punës së palodhëshme muzika e ti ndëgjohet në gjitha vendet Gjerman folse. Projekti i ri muzikor është një Hit i pa diskuteshëm, kënga mban titullin “La Vida Loca dhe është në bashkpunim me artistin CEKO. Videoklipi është shumë profesional dhe i punuar në detaje. Përndryshe DARD asnjëher nuk e ka fsheuhr origjinen e ti pavarsisht famës ndërkomtare, madje premton që në të ardhmën në këngët e ti do ketë dhe tekste në gjuhë Shqipe. “La Vida Loca “ është pjesë e të gjitha platformave muzikore youtube, itune, Spotify.https://www.youtube.com/watch?v=r93s70oFifE

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …