Ballina / Lajme / Kosovë / LDK dhe AAK në koalicion me rus!
Loading...

LDK dhe AAK në koalicion me rus!

Bajram Gecaj, ka reaguar në një postim në Facebook, duke i kujtuar AAK-së dhe PDK-s, për akuza që i kishin bërë LDK-s, se ne kishim hyrë në koalicion parazgjedhor me një “rus”, ndërsa tani këto parti po të njëjtit person ja besojnë (vetëm për dy vota) pesë nga dikasteret ndër më të rëndësishmet të qeverisë (+), madje-madje edhe duke mënjanuar (!?) çfarëdo kontrolli të kryeministrit

Postimi i plotë:

Nëse mbani mend, një sekretar i AAK-së dhe një nënkryetar i PDK-së më patën akuzuar në debate televizive, gjatë fushatës zgjedhore, se ne kishim hyrë në koalicion parazgjedhor me një “rus”, ndërsa tani këto parti po të njëjtit person ja besojnë (vetëm për dy vota) pesë nga dikasteret ndër më të rëndësishmet të qeverisë (+), madje-madje edhe duke mënjanuar (!?) çfarëdo kontrolli të kryeministrit ndaj atyre ministrave. Grykësia dhe lakmia për pushtet nuk paska kufij…hajde hipokrizi hajde!

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …