Ballina / Sport / Legjendë apo lojtar i suksesshëm?
Loading...

Legjendë apo lojtar i suksesshëm?

 

Legjendë apo thjesht një lojtar i suksesshëm, kjo është pyetja që shtrojnë shumë sportdashës, për Burnley i cili shenon dy herë golë kundër Chelseas.
Të kaltërtit mbeten me një lojtar më pak në fushë, në momentin e 14-të, kur Gary Cahill u përjashtua nga fusha. Mysafirët vazhduan të luaj lojë të bukur duke e sulmuar përseri porten e kundershtarit, ku Sam Vokes shenon gol në minutin e 24-të.

Ward në minuten e 39 dhe Vokers në minuten e 43, derguan vizitorët me tri gola në epërsi
Ndërsa në minute e 81-të, nga loja përjashtohet Cese Fabregas, i cili mer kartonin e dytë të verdhë.
Në gjysmen e dytë të lojes nikoqirët tentuan të luajn lojë më të ashpër mirpo, vetëm në minute e 69-të arrijnë të shenojnë gollë. Pas kombinimit të topit mes William dhe Alvaro Morata, spanjolli arrin të shenoj gollë me kokë në minute e 69, gol kjo debatuese në Ligën Premierë./MegaPress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

FC Kosova München fillon sezonën me dy fitore, së shpejti në Bezirksliga të Gjermanisë

FC Kosova München ka filluar sezonin pranverorë me dy lojërat e para dhe me dy …

Loading...