Ballina / Lajme / Kosovë / Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar binshëm në 10 komuna
Loading...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar binshëm në 10 komuna

Lidhja Demokratike e Kosovës do të shkoj në balotazh me 10 komuna dhe bëhet e ditur se ka fitur në katër komuna.

Kandidati i LDK-së, Gazmend Muhaxheri ka marrë 50,35%.

Imri Ahmeti i LDK-së ka marrë 59,57%, ka fituar binshëm në Lipjannë poziten e Kryetarit të Komunës edhe për një mandate të dytë.

Burim Berisha ka fituar në Fushë Kosovë me 63,41% të votave.

Sokol Hamiti në LDK në Viti ka marrë mbi 52,98% të votave.

Në rrethin e dytë zgjedhor LDK do të garojë në dhjetë komuna: Prishtinë, Ferizaj, Istog, Obiliq, Podujevë, Kamenicë, Shtime, Vushtrri dhe Suharekë, Gjilan.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...