Ballina / Show Bizz / Lissus:Shpikni prostituta ne cdo vajze, ndertoni kriminel ne cdo djale!
Loading...

Lissus:Shpikni prostituta ne cdo vajze, ndertoni kriminel ne cdo djale!

Lissus Tilka, kantautorja e re,e njohur si aktivistja rebele e te drejtave te grave, shendetsise dhe arsimit,ka rrefyer ne studio e news24 me 8 Mars, histori te rralla e padegjuara me pare per jeten, dhunen e trafikimin e vajzave shqiptare qe nga femijeria e saj ne zonen ku eshte rritur e ne vijim.
Shume njerez jane perlotur sidomos kur degjuar detajet e historise se saj kur ishte nje vajze e varfer plot endrra, kur akoma skishte dhene puthjen e pare por vritej moralisht qe mos te ecte perpara.
Por si shume vajza te dhunuara psikologjjkisht, ajo u kthye ne nje aktiviste rebele per te mbrojtur jeten e dinjiteti e vajzave e grave shqiptare, sidomos atyre ne probleme ekonomike te renda.
Fokusi i fjaleve te saj ishte vrasja morale e vajzave kryesisht ne zonat rurale,dhuna ne familje apo problemet e divorcit e sidomos ndau me publikun kujtimet e saj tmerr kur I trafikonin shoqet rruges per shkolle.
Ajo dha mesazhe unike te cilat mund ti gjeni ne kete interviste me poshte…


https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=F-uPHUvod3s&fbclid=IwAR2HLeK6rGi8aHMXThvnswzSRq2dPj-JU67sqfroqBWGyW3PSFyYGw6nBl4&app=desktop

Loading...

Shikoni gjithashtu

Metiz ft Wheresdonie bashkojn forcat për Hitin me te ri muzikore (Foto-Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma …

Loading...