Ballina / Lajme / Kosovë / Lista e Alterantivës për Gjakovë dominohet nga gratë (Foto)
Loading...

Lista e Alterantivës për Gjakovë dominohet nga gratë (Foto)

Kryetarja aktuale e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila është kujdesur që në listën e partisë së saj për këtë komunë t’u jap mundësi të rinjve dhe grave e vajzave të Gjakovës.

 Kësisoj lista e Alternativës për Gjakovën përbëhet nga 20 gra dhe 18 burra, shkruan Telegrafi.

E veçantë tjetër është se 11 prej kandidatëve janë të moshës nën 30 vjeç.

Mungesa e të rinjve, e sidomos femrave në listat e partive tjera është kritikuar shumë nga opinioni publik.

Mimoza Kusari – Lila ndonëse ka fituar mandatin e deputetes ka vendosur që sërish të garojë për Gjakovën. Kjo është lista e plotë e Alternativës për Gjakovën. /Telegrafi/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …