Ballina / Sport / Liverpool dominon 2:1 kundër Hoffenheimit
Loading...

Liverpool dominon 2:1 kundër Hoffenheimit

Që në fillim të lojes skuadra e Liverpoolit  dukeshin të pregaditur. Ata që në momentet e para të fillimit të lojes filluan duke e sulmuar porten e kundershtarit. Liverpol pati mundësinë më të që  në pjesen e parë.

Në minutin e e 35 Arnold shenon gol dhe në minute e 74 Milner shenojnë gol ndaj Hoffenheimit.

Ndërsa kur përkrahësit e Hoffenheimit u dëshpruan, një pikë shprese ju dha kur Utha në minuten e 87’, shenon golen e par për Hoffenheimin.

Ndeshja e rikthimit do të mbahet në  Anfield Road të Liverpoolit, pas një jave.

 

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …