Ballina / Sport / Liverpool mposht Maribor -in 7: 0 ( Video )
Loading...

Liverpool mposht Maribor -in 7: 0 ( Video )

Futbollistët e Liverpoolit kan filluar me fat ndeshjen kundër Mariborit. Ata që në fillim të ndeshjes dhan spektakël për tifozët e tyre dhe për të gjithë adhuruesit e sportit. Pjesa e parë ka përfunduar 4:0 në favor të Liverpoolit.

Ndërsa edhe  pjesen e dytë e filluan furishëm duke shenuar edhe dy gola dhe përfundimisht dolen kampion në stadiumin “ Ljudski” në Slloveni.

Golat për Liverpoolin shënuan nga Firmino 4′; Coutinho 13′ & 54′; Salah 19′ & 40′; Oxlade-Chamberlain 86′ dhe Alxenader-Arnold 90′.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …