Ballina / Sport / Luftë e ashpër në mes Real Madridit dhe Barcelones ( Video )
Loading...

Luftë e ashpër në mes Real Madridit dhe Barcelones ( Video )

Ekipi madridian që në fillim të lojes dominonte në ndeshjen kundër Barcelones. Me dy gola të dhënë nga Marco Asensio dhe Karim Benzema, madridianët tregun se e kan thelluar më shumë rezultatin e përgjithshëm duke fituar 2:0.

Djemët u paraqiten në formen më të mirë përpara sezonit të ri të La Ligës dhe fituan Super Kupen Spanjolle. Tentimet për ta sulmuar ekipin madridian nga Messi dhe Suarez ishin të kota.  Tifozët por edhe edhe vet lojtarët e Barcelones e dinin rezultatin dhe nuk u mbeti asgjë për fund vetëm ta urojnë Real Madridin për fitore.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …