Ballina / Lajme / Kosovë / LVV do të shkoj në balutazh në tetë komuna
Loading...

LVV do të shkoj në balutazh në tetë komuna

Lvv -ja do të shkoj në balotazh përveç në Prishtinë edhe në shtatë komuna të tjera.

Gjilan – LDK (Lutfi Haziri) 43% dhe VV (Sami Kurteshi) 27.39%

Kaçanik – PDK (Besim Ilazi) 38.48% dhe VV (Basri Kodra) 20.9%

Kamenicë – VV (Qendron Kastrati) 34.23% dhe LDK (Shaip Surdulli) 29%

Podujevë – LDK (Agim Veliu) 49.19% dhe VV (Ajet Potera) 29.76%

Prishtinë – VV (Shpend Ahmeti) 44.27% dhe LDK (Arban Abrashi) 35.7%

Prizreni – PDK (Shaqir Totaj) 29.49% dhe VV (Mytaher Haskuka) 22.53%

Vushtrri – PDK (Ferit Idrizi) 32.14% dhe VV (Besim Muzaqi) 27.7%

/MegaPress.al/

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...