Ballina / Auto / Makina elektrike TC-X thyen rekordin botëror ( Video )
Loading...

Makina elektrike TC-X thyen rekordin botëror ( Video )

Inxhinjerët True Cousinse kan krijuar veturen elektrike më të shpejtë në botë.  Vetura  e quajtur TC- X, është makinë elektrike, e cila  për 4.89 sekonda  dhe 233km/h arrin,  1/8 milje. Ndërsa  100km/h arrin për 1.5 sekonda.

Ndërsa kjo kompani ka krijuar edhe motoçikleta të vogëla elektrike dhe bateri, ku janë më të shiturat në botë./ MegaPress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Veturat më të shtrenjëta në botë me pamje të anijeve kozmike

Makinat më të shtrenjta në botë janë shumë më tepër se transporti. Këto pjesë të …

Loading...