Ballina / Lajme / Kosovë / MASHT anulon mësimin nesër në gjitha shkollat fillore dhe të mesme
Loading...

MASHT anulon mësimin nesër në gjitha shkollat fillore dhe të mesme

Reshjet e borës të cilat kan  vijuar gjatë natës dhe mëngjesit e që kan vazhduar gjatë gjithë ditës  ka bërë që nesër në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të mos mbahet mësim.

Ministria e Arsimit Shkences dhe Teknologjisë ka konfirmuar se nesër për shkak të uljes së temperaturave deri në -23 gradë celcius nuk do të mbahet mësim në shkollat fillore dhe të mesme. Ndërsa sipas parashikimit të meteorologëve nesër do të jet dita më e ftohtë e vitit.

Ndërsa kuptohet se deri më tani kan ndodhur 27 aksidente me disa të lënduar.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...