Ballina / Femra / Bukuri dhe Kujdes / Maskë kundër rrudhave në mënyrë shtepiake
Loading...

Maskë kundër rrudhave në mënyrë shtepiake

Të bardhët e vesë tundet në një enë deri sa të shkumëzoj, pastaj i shtohet 2 lugë kafe të bluar por mund të shtohet edhe nga kafeja e mengjesit kur pihet. Me duar të pastërta shpërndahet në gjithë fytyren.

Maska lihet 20-30 min dhe shpërlahet ngadal me ujë të vakët. Maska mund të përdoret 2 – 3 herë në javë.

 

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Maskë me qumësht dhe mjaltë

Në një enë vendoseni një gotë të madhe qumësht ose edhe më shumë e gjitha …