Ballina / Femra / Bukuri dhe Kujdes / Maskë me qumësht dhe mjaltë
Loading...

Maskë me qumësht dhe mjaltë

Në një enë vendoseni një gotë të madhe qumësht ose edhe më shumë e gjitha nvaret nga gjatësia e flokëve tuaj. Në gjumësht shtojeni në lugë gjelle mjatë. Që të dyja përzieni deri sa të shkrihet mjalta në qumësht.

Masken e aplikoni në flokët e thata dhe maska lihet të veproj në flokë 30 minuta. Pas kësaj kohe flokët shpërlajini me ujë të fakët dhe shammpon. Për një kohë të shkurtër do të vreni rigjenerimin e flokëve tuaja dhe shkëlqim.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Maskë për fytyrë me sodë buke

1.Përzieni 2 lugë sodë buke me 2 lugë ujë dhe 1 lugë çaji leng limoni. …