Ballina / Hair / Maskë për flokë me mjaltë dhe vaj ulliri
Loading...

Maskë për flokë me mjaltë dhe vaj ulliri

Flokët duhet të trajtohen me shumë kujdesë. Jo të gjitha maskat kan të njejtin efekt. Por nëse dëshironi që flokët tuaja të duken si të mëndafshta dhe me shkelqim, atëherë provojeni këtë maskë me produkte shtepiake.

1 filxhan mjaltë

1 filgjan vaj ulliri

Mjalta dhe ulliri bashkohen në një enë dhe përzihen për pak minuta. Kjo maskë aplikohet në flokë të thata dhe duhet të mbahet 30 minuta.  Kjo maskë preferohet dy herë në javë.

Nëse keni flokë të gjata shtoni sasi më të madhe të mjaltës dhe vaj ullirit.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Maskë për flokë me banane dhe vaj ulliri

Mereni një banane vendoseni në një enë dhe shtrydheni me një pirun. Shtojani tri lugë …