Ballina / Hair / Maskë për flokë me tharëm buke
Loading...

Maskë për flokë me tharëm buke

Flokët gjatë kohes së veres janë veçanarisht shumë vështirë për tu mbajut. Përshkak pluhurit dhe djerses.  Rritja e flokut për disa persona  është  më e ngadaltë. Por maska e cila me të vërtet bënë mrekulli në rritjen e flokut tuaj është tharmi i bukës.

Tharmi i bukes shkrihet në një enë dhe aplikohet në flokë të lagura. Këtë maskë duhet ta bëni dy ose tre herë në javë dhe do i shihni se floku juaj është disa centimetra më i gjatë.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Maskë për flokë me banane dhe vaj ulliri

Mereni një banane vendoseni në një enë dhe shtrydheni me një pirun. Shtojani tri lugë …