Ballina / Femra / Bukuri dhe Kujdes / Maskë për fytyrë me mjaltë dhe kamomil
Loading...

Maskë për fytyrë me mjaltë dhe kamomil

Përbërsit

3 qese kamomil

Du lugë gjele mjaltë

Fillimisht vendosni në një enë pak ujë dhe  qeset me kamomil. Lejini të zihet mirë. Më pas lidhni flokët dhe vendoseni fytyrën pranë avullit të kamomilit duke mbajtur mbi kokë një peshqir (opsionale për më shumë rezultat).

Mbajeni fytyrën kështu për 2 minuta.  Avulli i hap poret dhe e qetëson fytyrën.  Pastaj me fytyrë të djersitur nga avulli i kamomiles mereni mijaltin dhe shpërndajeni në fytyrë, por edhe rreth qafës.

Kjo maskë mbahet në fytyë 30 -1 orë, më pas shpëlajeni me kujdes pa sapun duke hequr të gjithë mjaltin nga fytyra juaj.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Maskë me qumësht dhe mjaltë

Në një enë vendoseni një gotë të madhe qumësht ose edhe më shumë e gjitha …