Ballina / Femra / Bukuri dhe Kujdes / Maskë për fytyrë me sodë buke
Loading...

Maskë për fytyrë me sodë buke

1.Përzieni 2 lugë sodë buke me 2 lugë ujë dhe 1 lugë çaji leng limoni.

2.Pastroni dhe thani lëkurën e më pas aplikoni maskën me sodë në fytyrë. Mund të ndieni pak djegie.

3. Lëreni qe maska të veprorë për 10 deri në 15 minuta, me pas shpëlajeni më ujë të ngrohtë. Lëkura juaj mund të skuqet pak megjithatë mos u shqetësoni sepse kjo skuqje e lehte kalon shpejt.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Maskë me qumësht dhe mjaltë

Në një enë vendoseni një gotë të madhe qumësht ose edhe më shumë e gjitha …