Ballina / Femra / Bukuri dhe Kujdes / Maskë për fytyrë me vaj ulliri dhe kastravec
Loading...

Maskë për fytyrë me vaj ulliri dhe kastravec

Maskë e përshtatshme për të gjitha llojet e fytyrave.

1 lugë gjelle vaj ulliri

1 kastravec i bluar

1 lugë qumësht

Miret një kastravec dhe bluhet me lëvore dhe vendoset në një enë. Më pas i shtohet vaj ulliri dhe qumështi. Që të tre përbërsit përzihen mirë me lugë deri sa të formohet masa.

Fytyren duhet ta shpërlani me ujë të vakët dhe me gishtrinjë e vendosni masken në fytyrë por edhe rreth qafës. Sepse edhe qafa ashtu si fytyra është pjesë e rëndësishme e femres.

Maska duhet të qëndroj në fytyrë 20-30 min, pastaj shpërlahet me ujë të vakët dhe lihet të thahet vet.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Maskë me qumësht dhe mjaltë

Në një enë vendoseni një gotë të madhe qumësht ose edhe më shumë e gjitha …