Ballina / Femra / Bukuri dhe Kujdes / Maskë për kaçurrela
Loading...

Maskë për kaçurrela

Femrat me flokët kaçurrla ndihen të privilegjuara pasi Zoti ju dha mundësi të dallehen nga femrat e tjera. Por nëse doni kaçurrela perfekt atëherë duhet të kujdeseni me produktet e duhura.

Zakonisht duhet të përdoren shampon për kaçurrela, maska për kaçurrela dhe shkuma ekstra për kaçurrela. Por përveç këtyre, është e duhur që të përdorni edhe maska të ndryshme.

Pregaditja e maskes
2 vezë, pasi që në to gjinden proteinat e gjendura tek vezët forcojnë folikulat e rrënjëve te flokëve dhe i japin shkëlqim,
1 gotë vaj ulliri,
2 lugë gjelle kakao pluhur( parandalon këputjen e flokëve),
1 lugë gjelle kafe. Kafeina përmirëson qarkullimin e gjakut dhe përshpejton rritjen e flokëve. Përziejeni mirë derisa të formohet një pastë homogjene dhe aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokur për 30 minuta.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Maskë me qumësht dhe mjaltë

Në një enë vendoseni një gotë të madhe qumësht ose edhe më shumë e gjitha …