Ballina / Sport / Maurinho në kërkim të mesfushorit kroat Mateo Kovaçiq
Loading...

Maurinho në kërkim të mesfushorit kroat Mateo Kovaçiq

Jose Maurinho gjatë këtij sezoni dimëror është duke u përpjekur të fus lojtar të rinj në skuadren angleze, pasi që i dëshiron të gjithë titujt për vete.

Së fundmi Maurihnio ëshë duke tentuar ta mar mesfushorin kroat Mateo Kovaçiq dhe është i gatshëm të paguaj  30 miloin euro.

Kovaciq ka marrë pjesë vetëm në tri ndeshje në La Liga dhe dy në Champions pasi ishte lënduar. Këto ditë ai kishte pak minuta për të hyr në lojë në Botërorin e Klubeve kundër Al-Jazeera, në gjysmëfinalem, pasi që ka nevojë ende për trajtim.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …